wtorek, 30 października 2018

Skarpetki dziecięce, czyli co wybrać dla malucha

Wybierając skarpety dla swojego dziecka najlepszym rozwiązaniem będzie sugerować się nie tylko ładnym kształtem i ciekawym kolorem czy rysunkiem, ale również tym, by wspomagały zdrowy rozwój stopy. Skarpetki dziecięce często zwodzą nas kolorowymi i słynnymi motywami z bajek. Jednak nie zawsze są odpowiednio przystosowane do małych, wciąż rosnących stópek.
Przede wszystkim należy sprawdzić, z jakiego materiału są zrobione. Ważne jest, by skarpetki dziecięce były wykonane z naturalnych materiałów, tak by zapewniały odpowiednią cyrkulacje powietrza i wilgoci. Dzieci są bardzo aktywne i często noszą skarpetki podczas zabawy w przedszkolu w zakrytych butach. Im skarpetki są wykonane z bardziej sztucznych i szkodliwych składników, tym większa szansa na to, że stopa może nieodpowiednio się rozwinąć lub nawet może dojść do rozwoju chorób grzybiczych.
Kolejna ważną kwestia jest to, by materiał był miękki i ciągliwy i by nie zawierały żadnych ozdobnych cekinów czy koralików, które ściśnięte w buciku mogą na trwałe odkształcić stopę maluszka. Skarpety mają przede wszystkim chronić przed zimnem i zarazkami, a niekoniecznie mają świecić się jak milion brylantów. Dobrze jest również, by materiał był dopasowany do stopy, co uniemożliwi się przemieszczanie się skarpety na stopie w trakcie dnia. Najlepiej, by miała ona swoje miejsce i zapewniała komfort i wygodę dziecku gotowemu do poznawania świata wciąż na nowo.
Dodatkiem, jaki może mieć odpowiednia dla dzieci skarpeta, jest delikatne usztywnienie jej w okolicy ścięgna Achillesa oraz antypoślizgowa podeszwę. Sprawdza się to zwłaszcza u małych dzieci, które uwielbiają biegać boso po mieszkaniu. Ułatwi to szybką i sprawną naukę chodzenia na dwóch stopkach.

Dodatkowym atutem skarpetek będzie edukacyjne obrazki, litery lub cyfry, które pozwolą na mimowolny rozwój i naukę dziecka poprzez rozpoznawanie kształtów, liter i kolorów. Choć wydaje się to być mało istotnym szczegółem, to w tej kwestii warto jest sięgać po każde rozwiązanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz